Lidhje

Intervistë me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti


Në Shtetet e Bashkuara ndodhet këto ditë për vizitë një delegacion i Lëvizjes Vetvendosje, i kryesuar nga zoti Albin Kurti, kryetar i partisë dhe kryetar i komisionit të parlamentit për politikën e jashtme. Gjatë qëndrimit zoti Kurti ka mbajtur ligjërata në universitete dhe ka zhvilluar takime me diasporën në disa qytete amerikane, si dhe me ligjvënës dhe zyrtarë amerikanë në Washington. Zoti Kurti tha një intervistë për Zërin e Amerikës.

Shiko komentet (4)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG