Lidhje

Gëzim Alpion boton një studim të ri për Nënë Terezën


Intervistë me studiuesit Gëzim Alpion për studimin e ri mbi Nënë Terezën
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00

Studjuesi Gëzim Alpion, në Universitetin e Birmingamit në Britani, ka publikuar kohët e fundit, një studim të ri për Nënë Terezën, ku ai sjell fakte të reja nga jeta e murgeshës me origjinë shqiptare. Sipas tij, traumat e fëmijërisë ndikuan tek boshllëku shpirtëror që përjetoi Nënë Tereza që në moshë të re, si dhe tek vendimi i saj për të shkuar në Indi. Me zotin Alpion bisedoi me skype kolegia Laura Konda:

Intervistë me studiuesit Gëzim Alpion për studimin e ri mbi Nënë Terezën
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG