Lidhje

Hidhet poshtë dënimi ndaj Amanda Knox


Italy Knox

Gjykata më e lartë e Italisë hodhi poshtë dënimin për vrasje ndaj amerikanes Amanda Knox dhe ish të dashurit të saj.

Knox tha sot se ndjente mirënjohje dhe vlerësim për familjen e saj por edhe njerëz të tjerë, disa edhe të panjohur që e mbështetën gjatë betejës së saj ligjore.

Si Knox ashtu edhe ish-i dashuri i saj Raffaele Sollecito prej një kohe të gjatë këmbëngulnin se ishin të pafajshëm në vrasjen e studentes britanike Meredith Kercher në vitin 2007 në Itali.

XS
SM
MD
LG