Lidhje

Ambasadorët e SHBA, BE, OSBE thirrje për qetësi në Shqipëri

  • Armand Mero

Ambasadorët e SHBA, BE, OSBE thirrje për qetësi në Shqipëri

Në Shqipëri, ambasadorët e Shteteve të Bashkuara, Bashkimit Europian dhe OSBE-së u bënë sot thirrje palëve politike të përfshira në garën për Tiranën të veprojnë të qetë e të përmbajtur. Thirrja e tyre vjen dy ditë pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor i cili hodhi poshtë kërkesën e partisë socialiste për të shpallur të paligjshëm vendimin e Komisionit qëndror të Zgjedhjeve për rinumërimin e fletëve të votimit të hedhura në kutitë e gabuara.

XS
SM
MD
LG