Lidhje

Kujtohen klerikët e ekzekutuar në komunizëm

  • Pëllumb Sulo

Shkoder: 70 years from the execution of Catholic priests

Në Shkodër u përkujtua sot 70 vjetori i pushkatimit i At Daniel Dajanit, at Giovani Faustit dhe seminaristit Mark Çuni, të cilët u akuzuan nga regjimi komunist i kohës si organizatorë dhe pjesëmarrës në organizatën “Bashkimi shqiptar”. Ata janë mes 38 klerikëve shqiptarë, për të cilët Selija e Shenjtë ka nisur procesin e martirizimit.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG