Lidhje

Kujtohen klerikët e ekzekutuar në komunizëm


Shkoder: 70 years from the execution of Catholic priests

Në Shkodër u përkujtua sot 70 vjetori i pushkatimit i At Daniel Dajanit, at Giovani Faustit dhe seminaristit Mark Çuni, të cilët u akuzuan nga regjimi komunist i kohës si organizatorë dhe pjesëmarrës në organizatën “Bashkimi shqiptar”. Ata janë mes 38 klerikëve shqiptarë, për të cilët Selija e Shenjtë ka nisur procesin e martirizimit.

Shkodër: 70-vjetori i pushkatimit të klerikëve katolikë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Shiko komentet (7)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG