Lidhje

Gërmime të reja në Antigone


Gërmime të reja në Antigone
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:05 0:00

Gërmime të reja në Antigone

Në qytetin antik të Antigonesë, në Jug të Shqipërisë, po kryhen gërmime te reja arkeologjike në kuadër të një misioni shqiptar.Studiuesit flasin për daljen në dritë të elementëve të rinj të qytetit dhe për objekte arkeologjike që dëshmojnë për lidhjet me disa qytete në kohët antike.Misioni arkeologjik në Antigone po shërben edhe për studentët që ndjekin studimet në arkeologji për praktikat e gërmimit dhe studime në këtë fushë.

Gërmime të reja në Antigone
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:05 0:00

XS
SM
MD
LG