Lidhje

Antony Blinken sekretar i ardhshëm i shtetit


Antony Blinken sekretar i ardhshëm i shtetit
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Presidenti i zgjedhur Joe Biden po prezanton individët që ai synon të emërojë për postet kryesore diplomatike dhe të sigurisë kombëtare në administratën e tij. Ndër ta është Antony Blinken, një prej këshilltarëve më të afërt të zotit Biden, i përzgjedhur për postin e sekretarit të shtetit.

XS
SM
MD
LG