Lidhje

Marshim i arbëreshëve në Shkodër


Një grup i Arbëreshëve të Italisë manifestoi sot pasdite nëpër rrugën qendrore të qytetit të Shkodrës me kostumet, vallet dhe këngët e tyre tradicionale duke dëshmuar rrënjët dhe identitetin e tyre kombëtar. Manifestimi synon të tërheqë mbështetjen e Shqipërisë, për kërkesën që arbëreshët i kanë paraqitur UNESCO-s për njohjen e tyre si pasuri e kulturës botërore.

Marshimi i arbëreshëve në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG