Lidhje

Arkeologjia e monumenteve ilire në Malin e Zi


Arkeologjia e monumenteve ilire në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Territori i Malit të Zi është i njohur për numrin e madh të monumenteve të kulturës ilire, sidomos të kështjellave ilire. Këto ditë doli nga shtypi një libër, i cili përmbledh dëshmi dhe dokumentime arkeologjike dhe paraqet guidën e parë për monumentet e trashëgimisë kulturore ilire.

XS
SM
MD
LG