Lidhje

Parqet arkeologjike dhe vlerat tradicionale shqiptare


Në Shqipëri Parqet Arkeologjike po tërheqin gjithnjë e më shumë interesin e vizitorëve si vendas edhe të huaj. Krahas pasurive arkeologjike komunitetet e zonës po bëjnë përpjekje kohët e fundit të paraqesin edhe vlerat tradicionale. Ndërkohë edhe këtë vit në disa prej Parqeve pritet të vijojnë kërkimet shkencore dhe gërmimet arkeologjike.

Pasuria arkeologjike dhe vlerat tradicionale
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG