Lidhje

Berisha: Po ecet drejt bashkëpunimit për reformën zgjedhore


Berisha: Po ecet drejt bashkëpunimit për reformën zgjedhore

Në Shqipëri kryeministri Berisha evitoi sot të komentonte propozimet e socialistëve për një pakt i cili sipas opozitës do t’i hapte rrugën përparimit të vendit drejt Bashkimit Europian.

Në mbledhjen e grupit parlamentar të partisë së tij, kryeministri tha se po ecej drejt bashkëpunimit për reformën zgjedhore dhe se shumica është e hapur të ballafaqojë propozimet e socialistëve për rregulloren e Parlamentit, pavarësisht se sipas zotit Berisha ajo është e standarteve më të larta.

XS
SM
MD
LG