Lidhje

100 shqiptarë dhe personeli i ambasadës largohen nga Egjipti pas trazirave


100 shqiptarë dhe personeli i ambasadës largohen nga Egjipti pas trazirave

Të paktën 100 shqiptarë dhe personeli i ambasadës së Shqipërisë në Kajro, kanë lënë sot Egjiptin pas trazirave që kanë përfshirë të gjithë vendin.

Ministria e Brendshme shqiptare njoftoi se ajo ka dërguar një avion të posacëm për të evakuuar qytetarët shqiptarë mes të cilëve ndodhen edhe 20 oficerë policie që ndodheshin për trajnim në Egjipt.

Vendimi, sipas ministrisë është marrë për të shmangur rreziqet që mund të paraqiten nga nje tensionim I mëtjeshëm, I situatës. Ata pritet të mbërrijnë sot në mbrëmje në Tiranë.

XS
SM
MD
LG