Lidhje

8 fëmijë mes 20 të vrarëve nga një shpërthim në Afganistan

  • Zëri Amerikës

8 fëmijë mes 20 të vrarëve nga një shpërthim në Afganistan

Në Afganistan, një seri shpërthimesh në pjesë të ndryshme të vendit, u vranë të paktën 20 veta, duke përfshirë 8 fëmijë.

Në Kandahar, në jug të vendit, një bombë në anë të rrugës shkaktoi vrasjen e 15 personave, shumica fëmijë, që ndodheshin në një makinë. Ndërkohë, në provincën lindore Lagham policia që po hetonte një shpërthim u godit nga një bombë e dytë. Dy policë u vranë dhe u plagosën nëntë persona.

Në provincën Khost në lindje të Afganistanit, një person me bombë vrau të paktën tre vetë, duke përfshirë dy policë.

XS
SM
MD
LG