Lidhje

250 militantë nga Afganistani sulmojnë një rajon fisnor në Pakistan

  • Zëri Amerikës

250 militantë nga Afganistani sulmojnë një rajon fisnor në Pakistan

250 militantë nga Afganistani hynë në Pakistan dhe sulmuan një rajon fisnor me automatik dhe granada.

Zyrtarët dhe banorët thanë se militantët vranë të paktën pesë civilë përfshi dy gra në sulmin e sotëm ndërkufitar. Tre gra të tjera u plagosën.

Forcat pakistaneze të sigurisë dhe një milici lokale luftuan në betejën që zgjati disa orë. Zyrtarët thanë se militantët rrëmbyen disa nga persona. Incidenti i sotëm është sulmi i dy më i madh ndërkufitar brenda këtij muaji.

XS
SM
MD
LG