Lidhje

Me skulptorin Shaban Bilali


Sezoni veror, i shoqëruar me ardhjen e turistëve dhe emigrantëve, ka nxitur artizanët e Shkodrës që të shtojnë përpjekjet për të hedhur në treg sa më shumë artikuj artistikë me motive historike dhe të traditës kombëtare. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Pëllumb Sulo, ishte në punishten e skulptorit Shaban Bilali, për t'u njohur me punën e tij:

Me skulptorin Shaban Bilali
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

XS
SM
MD
LG