Lidhje

Ashton thekson angazhimin e BE-së për perspektivën evropiane të Kosovës

  • Zëri Amerikës

Ashton thekson angazhimin e BE-së për perspektivën evropiane të Kosovës

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropin, Kathrin Ashton, theksoi pas një takimi në Bruksel me Kryeministrin, Hashim Thaçi, angazhimin e BE-së për perspektivën evropiane të Kosovës.

Zonja Ashton tha se marrëveshjet e arritura dje mes Kosovës dhe Serbisë janë zgjidhje evropiane për disa çështje shumë të vështira, por shumë të rëndësishme. Zonja Ashton vlerësoi përfaqësuesit e Kosovës në bisedime, Kryeministrin Thaçi dhe ministren e Jashtëme, Edita Tahiri, si dhe homologët e tyre serbë për udhëheqjen, kurajon dhe punën e tyre këmbëngulëse.

XS
SM
MD
LG