Lidhje

Një avion pasagjerësh tentoi të shkonte në Soçi


Një avion pasagjerësh që fluturonte nga Ukraina në Turqi tentoi të devijonte dhe të shkonte në Soçi të Rusisë, ku kanë filluar Lojrat Olimpike Dimërore.

Avioni që u nis nga qyteti Kharkov i Ukrainës me destinacion për në Stamboll u ul pa problem në aeroportin Sabiha Gocken të Stambollit.

Zyrtarët turq thanë se pasagjerët pretendojnë se kishte një bombë në bordin e avionit të shoqërisë Pegasus Airlines dhe kërkoi të devijojë për në Soçi.
XS
SM
MD
LG