Lidhje

NAAC, thirrje për mos anëtarësimin e Serbisë në BE deri në normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

  • Rudina Dervishi

Marrëveshja mes Prishtinës dhe Beogradit për përfaqësimin e Kosovës në forumet rajonale dhe ndërkombëtare u prit me reagime të ndyshme.

Këshilli Kombëtar Shqiptaro-Amerikan me seli në Uashington e përshëndeti marrëveshjen ndërkohë që bën thirrje për mos anëtarësimin e Serbisë në BE deri në normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Për të biseduar për këtë çështje i ftuar për një bisedë në studio ishte drejtori ekzekutiv i kësaj organizate, zoti Avni Mustafa.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG