Lidhje

Dorëhiqet avokati i presidentit në hetimin mbi Rusinë


Në Shtetet e Bashkuara, avokati kryesor që përfaqëson Presidenti Trump në hetimin që po zhvillohet nga Prokurori Special lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet amerikane të 2016-ës, ka dhënë dorëheqjen.

Ai është John Dowd, njëri nga avokatët kryesorë personalë të Presidentit. Ai citohet të ketë thënë se “unë e dua Presidentin dhe i uroj atij çdo të mirë”.

Largimi i zotit Dowd nga ekipi i avokatëve të zotit Trump vjen disa ditë pasi Presidenti shtoi në ekip një tjetër avokat, Joseph diGenova, i njohur për nxitjen e një strategjie ligjore më agresive në ekipin e juristëve të zotit Trump.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG