Lidhje

Intervistë me Dedebaba Edmond Brahimaj


Udhëheqësi i Kryegjyshatës Botërore bektashiane, Dedebaba Edmond Brahimaj, i tha Zërit të Amerikës se konfliktet në shtetet ku jetojnë shqiptarët duhet të zgjidhen pa konflikte dhe pa vrasje. Baba Mondi, siç quhet si mes shqiptarëve, iu referua sidomos popullsisë shqiptare në Maqedoni. Baba Mondi ndodhet në Shtetet e Bashkuara, i ftuar nga Departamenti i Shtetit për një Iftar.

Intervistë me Dedebaba Edmond Brahimaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:17 0:00

XS
SM
MD
LG