Lidhje

Përurohet në Bajram Curr shtatorja e Azem Hajdarit


Përurohet shtatorja e Azem Hajdarit në Bajram Curr
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

Në qytetin Bajram Curr të Tropojës u përurua sot shtatorja prej bronxi e heroit të demokracisë Azem Hajdarit, vepër e skulptorit tropojan Isa Balija. Në këtë ceremoni morën pjesë qytetarë të shumtë si dhe përsonalitete të jetës politike nga Shqipëria, Kosova, Mali i Zi, Maqedonia, Presheva dhe diaspora, të cilët vlerësuan kontributin e Azem Hajdarit për rrëzimin e komunizmit dhe vendosjen e pluralizmit në Shqipëri.

Përurohet shtatorja e Azem Hajdarit në Bajram Curr
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG