Lidhje

Përurohet në Bajram Curr shtatorja e Azem Hajdarit

  • Pëllumb Sulo

Në qytetin Bajram Curr të Tropojës u përurua sot shtatorja prej bronxi e heroit të demokracisë Azem Hajdarit, vepër e skulptorit tropojan Isa Balija. Në këtë ceremoni morën pjesë qytetarë të shumtë si dhe përsonalitete të jetës politike nga Shqipëria, Kosova, Mali i Zi, Maqedonia, Presheva dhe diaspora, të cilët vlerësuan kontributin e Azem Hajdarit për rrëzimin e komunizmit dhe vendosjen e pluralizmit në Shqipëri.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG