Lidhje

Thellimi i bashkëpunimit Shqipëri-Greqi për sigurinë e kufijve


Shqipëria dhe Greqia po synojnë thellimin e bashkëpunimit për rritjen e sigurisë së kufijve dhe përmirësimin e luftës ndaj formave të krimit. Të dy vendet po punojnë në nivele ekspertësh për të ngritur një qendër të përbashkët në kufi për të luftuar jo vetëm trafikun e narkotikëve, por edhe për të parandaluar elementët ekstremistë dhe terrorizmin. Zëri i Amerikës sjell një vështrim mbi një ditë pune në Pikën e Kakavijës, më e madhja që lidh të dy vendet.

Bashkëpunimi Shqipëri-Greqi për sigurinë e kufijve
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:29 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG