Lidhje

Bashkëpunimi ndërkufitar Mal i Zi, Shqipëri, Kosovë


Bashkëpunimi ndërkufitar midis Malit të Zi, Shqipërisë dhe Kosovës, cilësohet si më i miri në rajon, që njëherësh paraqet thelbin e integrimeve evropiane.
Në këtë bashkëpunim trepalësh u realizuan me dhjetëra projekte të rëndësishme ndërkufitare që kapin vlerën e gati 10 milionë euro.
Në projektet IPA të Bashkimit Evropian merr pjesë edhe Komuna e Ulqinit, ku Zyra e Bashkëpunimit Ndërkombëtar dhe Projekteve u shpall më e mira në Mal të Zi.

Bashkëpunimi ndërkufitar dhe Ulqini
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00


XS
SM
MD
LG