Lidhje

Shqipëri, Sfidat e bashkive të vogla


Sfidat e bashkive të vogla
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Bashkitë e vogla në Veri të Shqipërisë, të cilat pas reformës administrativo-territoriale kanë shtrirë autoritetin e tyre edhe në zonat rurale, tani po ndeshen në vështirësi, sidomos për menaxhimin e problemeve në fushën e ujitjes dhe kullimit. Kështu, në Bashkitë e Pukës dhe Vaut të Dejës, kanë mbetur pa u vaditur disa qindra hektarë tokë bujqësore për shkak të dëmtimeve në sistemin ujitës. Ndaj, drejtues dhe specialist të këtyre bashkive po i kërkojnë Ministrisë së Bujqësisë që të investojë në sistemin vaditës edhe në bashkitë e vogla.

Sfidat e bashkive të vogla
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG