Lidhje

Problemet sociale dhe varfëria në Bashkinë e Patosit


Bashkia e Patosit përfshin zonën më naftëmbajtëse në Shqipëri, por megjithatë përmasat e varfërisë dhe problemet sociale atje janë të mëdha. Kryetarja e Bashkisë së qytezës thotë se disa investime po synojnë përmirësimin e situatës urbane, ndërsa në zonat rurale vëmendja po përqëndrohet tek bujqësia.

Problemet sociale dhe varfëria në Bashkinë e Patosit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG