Lidhje

Shqipëri, probleme të bashkive të vogla në jug


Bashkitë e vogla në jug të Shqipërisë po tërheqin pak investime ndonëse nevojat e komuniteteve qytetare janë të mëdha. Në Memaliaj, një zonë mjaft e varfër, pas disa vitesh pritet të përmirësohet qendra e qytetit, ndërsa në Këlcyrë, projektet përfshijnë sistemime urbane të qytezës së vogël. Emigracioni në këto zona është i lartë dhe ende mungojnë modelet e zhvillimit ekonomik.

Problematikat në bashkitë e vogla në jug të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:40 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG