Lidhje

BE-ja dhe 12 prioritetet për Shqipërinë

  • Armand Mero

Në Shqipëri ka nisur sot takimi konsultativ mes komisionit europian dhe autoriteteve shqiptare për planin e veprimit për përmbushjen e 12 objektivave të përcaktuara nga Brukseli. Shumica dhe opozita prej disa muajsh kanë rënë dakort që ta rishikojnë së bashku këtë plan për të bërë të mundur një dokument konsensual. Ndërkohë edhe sot drejtuesit e dy grupimeve më të mëdha politike kryeministri Sali Berisha dhe kryetari socialist Edi Rama fajësuan sërish njëri tjetrin për ecurinë e procesit të integrimit të vendit.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG