Lidhje

Kryeministri Berisha e quan historik vendimin e pritshëm për liberalizimin e vizave


Kryeministri Berisha e quan historik vendimin e pritshëm për liberalizimin e vizave

Kreu i qeverisë shqiptare i bëri komentet gjatë një vizite në Shkodër

Dy ditë përpara marrjes së vendimit për lëvizjen e lirë të qytetarëve shqiptarë në vendet e Bashkimit Europian, Kryeministri i Shqipërisë, zoti Sali Berisha, gjatë një tubimi të mbajtur sot në qytetin e Shkodrës, shprehu optimizën, duke theksuar se ky është një vendim historik për Shqipërinë dhe shqiptarët. Kryeminstri Berisha shprehu vendosmëri për vazhdimin e reformave, ndërkohë që nuk u ndal në dështimin, një ditë, të takimit të europarlamentarëve për zgjidhjen e krizës politike në vend.

XS
SM
MD
LG