Lidhje

Berisha: Shumica e djathtë e gatshme të zbatojë rezolutën e PE për zgjedhjet

  • Mero

Berisha: Shumica e djathtë e gatshme të zbatojë rezolutën e PE për zgjedhjet

Në Shqipëri kryeministri Sali Berisha përsëriti sot se shumica e djathtë është e gatshme të zbatojë rezolutën e parlamentit evropian për hetimin e zgjedhjeve të qershorit 2009 duke vënë në dukje edhe një herë se ajo flet për materialet e votimit dhe jo fletët e votimit. Keto të fundit janë dhe cështja e cila është bërë pengesa kryesore në arrijen e një marrëveshjeje mes palëve. Socialistët edhe sot thanë se kryeministri duhet të heqë dorë nga ideja e djegies së fletëve të votimit.

XS
SM
MD
LG