Lidhje

Bien rezervat hidroenergjitike në Shqipëri


Në Shqipëri, rezervat hidroenergjitike janë pakësuar ndjeshëm për shkak të mungesës së reshjeve. Niveli i ujrave në ujëmbledhësin e Hidrocentralit të Fierzës, që është edhe më i madhi në vend, janë ulur në rreth 270 metër, duke detyruar korporatën elektroenergjitike të ulë prodhimin e energjisë dhe t’i drejtohet importit.

Bien rezervat hidroenergjitike në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

XS
SM
MD
LG