Lidhje

Budva: konferenca "Ballkani dhe BE-ja"


Në Budva të Malit të Zi është duke u mbajtur konferenca dy-ditore rajonale, me temën "Ballkani dhe BE - pesë vjet nga procesi i Berlinit". Në konferencë marrin pjesë zyrtarë të lartë të shteteve të rajonit, BE-së dhe ekspertë ndërkombëtarë. Një rëndësi të veçantë konferenca po i kushton zhvillimit ekonomik dhe politik të vendeve të Ballkanit. Konferencën e ndoqi korrespondenti i Zërit të Amerikës, Ali Salaj:

Konferencë për zhvillimin rajonal në Budva
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG