Lidhje

Shqipëria është dhe do të jetë pjesë e koalionit kundër ISIS


Interviste me Ditmir Bushatin
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:56 0:00

Interviste me Ditmir Bushatin

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati shprehet se Shqipëria e konsideron kërcënimin nga Shteti Islamik një të keqe jo thjesht për Lindjen e Mesme, por për mbarë njerëzimin dhe për këtë arsye Shqipëria që në momentin e shpërthimit të kësaj krize, në bashkëpunim me ShBA dhe aleatë të tjerë perëndimorë që janë pjesë e NATO-s, ka bashkëpunuar ka dhënë ndihmesën e saj në fushatën kundër këtij grupi. Zoti Bushati, i cili ndodhet në Shtetet e Bashkuara për punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, në një bisedë nga Nju Jorku me kolegen Ardita Dunellari foli edhe për përpjekjet për të çuar më tej procesin e integrimit evropian.

Interviste me Ditmir Bushatin
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:56 0:00

XS
SM
MD
LG