Lidhje

Butrinti synon të tërheqë edhe me natyrën


Albania: Butrint archeological site

Parku Kombëtar i Butrintit, në Jug të Shqipërisë, synon këtë vit të krijojë destinacione të reja për vizitorët vendas dhe te huaj .Krahas zonës Arkeologjike dhe Monumenteve Kulturore po synohet sipas specialistëve tërheqja edhe drejt pjesës natyrore që mbrohet nga konventat ndërkombëtare.

Parku Kombëtar i Butrintit me destinacione të reja turistike
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

XS
SM
MD
LG