Lidhje

Protesta kundër projektit të by passit në Shkodër


Protesta kundër projektit të bypassit në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

Banorë të lagjeve periferike të qytetit të Shkodrës protestuan sot duke kërkuar rishikimin e projektit të by passit të këtij qyteti, i cili sipas tyre dëmton mjedisin pranë Liqenit të Shkodrës, pengon lëvizjen dhe dëmton ekonomitë e familjeve të tyre. Qeveria shqiptare vendosi në fillim të kesaj jave pezullimin e përkohshëm të punimeve me qëllim rishikmin e projektit. Megjithatë, edhe sot punimet vazhduan në dise segmente te këtij by passi.

Protesta kundër projektit të bypassit në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG