Lidhje

Konferenca: "Camaj letërsia tjetër”


90 vjetori i lindjes i Martin Camajt
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:25 0:00

Në Shkodër u mbajt sot konferenca shkencore “Camaj, letërsia tjetër”, në përkujtim të 90 vjetorit të lindjes së shkrimtarit, gjuhëtarit dhe albanologut Martin Camaj, i cili pesë vite më parë u nderua me urdhërin e lartë “Nderi i Kombit”.

90 vjetori i lindjes i Martin Camajt
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:25 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG