Lidhje

Ceremonia e varrimit për akademikun Gjelosh Gjokaj


Në Milesh të Malësisë në Mal të Zi, u krye sot ceremonia e varrimit të piktorit dhe akademikut të njohur Gjelosh Gjokaj, ku morën pjesë qytetarë nga i gjithë rajoni. Ndërkohë, në Qendrën e Kulturës në Tuz u mbajt një takim përkujtimor me rastin e vdekjes së Gjelosh Gjokajt, ku të pranishmit folën për jetën dhe veprën e tij.

Mal i Zi: Ceremonia e varrimit të piktorit dhe akademikut Gjelosh Gjokaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

XS
SM
MD
LG