Lidhje

SHBA përshëndesin popullin shqiptar për pjesëmarrjen e lartë në votime


미국 워싱턴의 국무부 건물 (자료사진)

Një zyrtar tha për VOA se procesi i numërimit të votave duhet të jetë transparent dhe të përfundojë me shpejtësi e saktësi

Një zyrtar i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se Shtetet e Bashkuara përshëndesin popullin shqiptar për pjesëmarrjen e lartë në votime duke ripohuar angazhimin për të ardhmen demokratike të Shqipërisë.

Zyrtari amerikan tha se procesi i numërimit të votave duhet të jetë transparent dhe të përfundojë me shpejtësi e saktësi, në mënyrë që të ripërforcojë vullnetin e popullit shqiptar.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri pati një ekip të zgjeruar vëzhguesish që ndoqën zgjedhjet në mbarë vendin.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG