Lidhje

Fjalori i Akademisë Malazeze shkakton reagime të ashpra


Fjalori i sapobotuar i Akademisë Malazeze vazhdon të ngjallë reagime te shqiptarët. Reagimet kanë të bëjnë me terminologjinë e përdorur, që për shqiptarët cilësohet si fyese dhe paragjykuese. Siç njofton nga Podgorica korrespondenti ynë Ali Salaj, shqiptarët kërkojnë tërheqjen e fjalorit nga përdorimi, ndërkohë që akademikët malazezë nuk e përjashtojnë mundësinë që në fjalor të jenë bërë gabime të paqëllimta.

Reagime ndaj fjalorit të botuar nga Akademia e Malit të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG