Lidhje

Debate në Këshillin e Lartë të Drejtësisë për zgjedhjen e nënkryetarit të ri


Në Shqipëri Këshilli i Lartë i Drejtësisë vendosi të shtyjë për mbledhjen e ardhshme zgjedhjen e nënkryetarit te ri. Për këtë post presidenti Bamir Topi propozoi sot kandidaturën e anëtarit Ilir Mustafaj, gjyqtar në gjykatën e Tiranës. Propozimi i presidentit u parapri nga debate të shumta. Ministri i Drejtësisë Eduard Halimi si dhe dy anëtarë të KLD, kërkuan që nënkryetari të caktohej pas zgjedhjes së kryetarit të ri të Shtetit, por ky propozim u rrëzua pasi u hodh në votë.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG