Lidhje

Kosovë, debate mbi krijimin e qeverisë së re


Debati për krijimin e qeverisë në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Në Kosovë, po vazhdojnë diskutimet se kush mund të formojë qeverinë e re pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 8 qershorit. Gjatë javës pritet certifikimi i rezultateve të këtyre zgjedhjeve dhe është lënë e hapur mundësia që të ketë një vendim të gjykatës kushtetuese për kërkesat e presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga për qartësimin e rolit të saj në këtë proces. Vëzhguesit thonë se partitë politike duhet të angazhohen në përpjekje për të shmangur një krizë të mundshme politike që veç tjerash do të detyronte vendin të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme.

Debati për krijimin e qeverisë në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG