Lidhje

Deklarata e zv.ministrit Spahia, reagon dhe BE


Në Shqipëri delegacioni i Bashkimit Europian dhe ambasadorët e vendeve anëtare në Tiranë u shprehën sot të shqetësuar ndaj deklarateve të zëvendësministrit të mbrojtjes Eqerem Spahia lidhur me një manifestim të pritshëm të komunitetit gay duke theksuar se “dënon me forcë cdo retorike diskrimunuese. Reagimi i përfaqësuesve të BE vjen pas polemikave të shumta. Komuniteti gay në Shqipëri ka bërë edhe një denoncim penal ndaj zotit Spahia.

XS
SM
MD
LG