Lidhje

Dëmtimet në pyjet e Shqipërisë së veriut


Në Shqipëri po zbatohen aktualisht dy moratoriume; ai për pyjet dhe moratoriumi për gjuetinë. Këto masa janë marrë për shkak të dëmtimeve masive që kanë ndodhur pas vitit 1991. Zërit i Amerikës sjell në vëmendje dëmtimet dhe gjendjen në sipërfaqet pyjore në veri të Shqipërisë, ku ndodhen edhe pasuritë më të shumta pyjore.

Dëmtimet në pyjet e Shqipërisë së veriut
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG