Lidhje

Vazhdon dëmtimi i lumenjve në Shqipëri


Në Shqipëri vazhdon dëmtimi i shtretëve të lumejve nga hedhja e mbetjeve urbane, si dhe ndërtimi i një numri të madh hidrocentralesh në rrjedhat e lumejve. Sipas drejtorit të përgjithshëm të emergjencave civile, Shemsi Premçi, të gjitha këto aktivitete kanë dëmtuar mjedisin dhe rrezikuar popullatën civile. Drejtori Premçi apeloi, gjatë një takimi të zhvilluar në Prefekturën e Shkodrës, për më shumë bashkëpunim mes pushtetit qendror dhe atij vendor në parandalimin e dëmtimit të mëtejshëm të lumejve.

Dëmtimi i lumenjve në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG