Lidhje

Dhunimi dhe vrasjet e grave në Kosovë


Dhunimi dhe vrasjet e grave në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

Vetëm gjatë vitit 2018, në Kosovë janë vrarë gjashtë gra brenda familjes, ndërsa janë raportuar mbi 1 mijë raste dhune të shumëfishtë ndaj tyre. Organizatat që merren me mbrojtjen e të drejtave të grave në vend thonë se dënimet ndaj atyre që kryejnë vrasje janë shumë të ulëta.

XS
SM
MD
LG