Lidhje

Kontributi i diasporës shqiptare për Malin e Zi


Shqiptarët nga Mali i Zi që jetojnë dhe veprojnë në SHBA janë kontribuesit më të mëdhenj financiarë në ndërtimin e objekteve të rëndësishme publike dhe infrastrukturore në vendlindje. I tillë është edhe projekti më i fundit i ndërtimit të rrugës së Trieshit, që lidh disa Bashkësi Lokale të Malësisë, për të cilin shqiptarët nga Mali i Zi që jetojnë në Shtetet e Bashkuara dhuruan mbi gjysmë milionë dollarë.

Kontributi i diasporës shqiptare për Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

XS
SM
MD
LG