Lidhje

Dinjiteti përballë totalitarizmit


Dinjiteti përballë totalitarizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

Në Shqipëri gjatë kësaj jave po zhvillohen aktivitete përkujtimore për të përcjellë mesazhin e ruajtjes së dinjitetit përballë totalitarizmit. Histori individuale dhe familjare të të internuarve dëshmojnë vuajtjet gjatë regjimit komunist, por edhe vitet e tyre të vështira pas kalimit në sistemin demokratik. Kjo shtresë kërkon më shumë përkrahje dhe reflektim nga shoqëria shqiptare. Korrespondenti ynë Raimond Kola sjell disa prej reagimeve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG