Lidhje

Diskriminimi i gruas, problem serioz për shoqërinë shqiptare


Diskriminimi i gruas, problem serioz për shoqërinë shqiptare
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Komisioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi dhe një numër shoqatash joqeveritare po zhvillojnë në disa qytete të Shqipërisë takime ndërgjegjësuese si pjesë e javës kundër diskriminimit duke u përqëndruar tek gratë. Komisioneri për mbrojtjen nga diskriminimi tha në takimin e zhvilluar në Shkodër se diskriminimi me bazë gjinore përbën një shqetësim serioz për shoqërine shqiptare.

XS
SM
MD
LG