Lidhje

Dita Botërore e Paqes


Me rastin e Ditës Botërore të Paqes, sot u zhvillua në Shkodër marshimi "Vëllazërimi-themeli i paqes", organizuar nga Komuniteti Sant' Egidio në bashkëpunim me Kryedioqezën e Shkodër-Pultit. Pjesëmarrësit në marshim mbanin në duar parulla kushtuar paqes e harmonisë në familje dhe në vendet ku vazhdojnë konfliktet e përgjakshme.
Dita botërore e paqes
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00
XS
SM
MD
LG