Lidhje

Aktiviteti "Ditët e Diasporës" në Malin e Zi


Në zonën e Ulqinit u mbajt manifestimi tradicional “Ditët e Diasporës”, ku morën pjesë përfaqësues të diasporës, zyrtarët e Ambasadës Amerikane në Podgoricë dhe qytetarë të shumtë nga rajoni. Rajonet ku jetojnë shqiptarët në Mal të Zi kanë njohur ritme të larta emigrimi, ku sipas demografëve më shumë se gjysma e popullatës jetojnë në mërgim, kryesisht në SHBA. Korrespondenti ynë në Ulqin, Ali Salaj, na njeh me aktivitetin e këtij viti kushtuar diasporës.

"Ditët e Diasporës" në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG