Lidhje

Kadaj: Marrëveshja mbi drejtësinë shkel kushtetutën

  • Festim Gashi

Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për sistemin e drejtëstisë shkel kushtetutën dhe ligjet e vendit, thotë Donika Kadaj, kryetare e grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zonja Kadaj gjithashtu tha se vala e madhe e migrimit të paligjshëm drejt vendeve të Bashkimit Evropian është rezultat i një keq-qeverisje të vendit në periudhën pas pavarësisë. Zonja Kadaj ndodhet në Shtetet e Bashkuara ku po merr pjesë në një program trajnimi mbi ekonominë dixhitale të organizuar nga Instituti Kombëtar Demokratik amerikan.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG