Lidhje

Kadaj: Marrëveshja mbi drejtësinë shkel kushtetutën


Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për sistemin e drejtëstisë shkel kushtetutën dhe ligjet e vendit, thotë Donika Kadaj, kryetare e grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zonja Kadaj gjithashtu tha se vala e madhe e migrimit të paligjshëm drejt vendeve të Bashkimit Evropian është rezultat i një keq-qeverisje të vendit në periudhën pas pavarësisë. Zonja Kadaj ndodhet në Shtetet e Bashkuara ku po merr pjesë në një program trajnimi mbi ekonominë dixhitale të organizuar nga Instituti Kombëtar Demokratik amerikan.

Intervistë me deputeten Donika Kadaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:01 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG